Uyutulan Hastanın Uyanma Süresi

Günümüz modern tıbbının hızlı gelişimi ile birlikte yakaladığı teknolojik altyapı sayesinde çeşitli sağlık sorunlarında önemli modern çözümlerden yararlanılabiliyor.

Solunum Cihazında Ne Kadar Yaşanabilir

Günümüz modern tıbbının hızlı gelişimi ile birlikte yakaladığı teknolojik altyapı sayesinde çeşitli sağlık sorunlarında önemli modern çözümlerden yararlanılabiliyor. Modern yüzyılda çeşitli ciddi sağlık sorunları dolayısıyla kendi başına solunum almakta sorun yaşayan hastalara solunum cihazı bağlanıyor. Günümüzde respiratör, ventilatör veya pulmoner ventilatör olarak isimlendirilen solunum cihazları, kişilerin çeşitli ciddi sağlık sorunları yüzünden yeterli bir solunum gerçekleştirememeleri durumunda bu görevi üstlenecek bir cihaz olarak kullanılıyor.

Solunum Cihazı Nedir?

Modern teknoloji ile solunum cihazlarında da önemli gelişim süreçleri yaşanıyor. Son yıllarda solunum cihazları emme basınçlı ve itme basınçlı şeklinde iki farklı türde kullanılıyor. Solunum cihazına bağlanmış olan hastaların yeterli solunumu kendilerinin gerçekleştiremiyor olmaları dolayısıyla bu solunum işlemi cihaz tarafından gerçekleştiriliyor. Böylelikle hastanın sağlık sorunları süresince ve solunumunu yeniden tek başına yapabilir hale gelmesine kadar solunum aktivitesi cihaz tarafından yapılarak, hayatta kalması sağlanıyor.

Solunum Cihazına Ne Kadar Bağlı Kalınır?

Modern yüzyılda pek çok hastada karşı karşıya kalınan bu yeterli solunum aktivitesinin gerçekleştirilememesi durumu dolayısıyla solunum cihazlar tıp dünyasında son derece sık şekilde kullanılıyor. Bu nedenle hastalar arasında da en yaygın bilinen tıp cihazlarından birisi haline gelen solunum cihazı bağlanan bir hastanın ne kadar yaşabileceği konusu da en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Günümüzde solunum cihazına bağlanmış hastaların yaşam süreleri, solunum cihazının stabil çalışmasını sürdürdüğü sürece devam eder.

Yaşam umudunun oldukça düşük olduğu hastalarda solunum cihazında ne kadar yaşabileceği konusu ise birkaç gün veya birkaç hafta şeklinde uzatabiliyor. Solunum yeterli oranlarda olan hastalarda ise bu destek doğrudan oksijen maskesi aracılığı ile de gerçekleştirilebiliyor. Solunum cihazına bağlı olan hasta yeterli derece solunum yapmaya başlayana kadar cihazda bağlı kalabiliyor.

uyutulan hastasolunum cihazında kalma süresi

Sağlıklı Beslenme Nedir, Nasıl Olur?

Sağlıklı Beslenme Nedir, Nasıl Olur?

Sağlıklı beslenme, televizyonlarda ya da medyada sıklıkla karşımıza çıkan zayıf ve fit görünümlü bayan ve baylar gibi olmanın çok daha ötesinde, bir yaşam tarzıdır. Sağlıklı beslenmede yapılan yanlışlardan bir de, kişilerin kendilerini vücutlarına faydalı pek çok gıdadan mahrum etmeleridir.

Sağlıklı Kilo Nasıl Alınır?

Sağlıklı Kilo Nasıl Alınır?

Aşırı zayıf olanlar sağlıklı kilo nasıl alabilirim diye düşünürler? Sağlıklı kilonun nasıl alınacağı haberimizin detaylarında!

Kurban Bayramında Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Kurban Bayramında Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Kurban bayramında kilo sorunu ile karşılaşmamak için neye dikkat etmeli, nasıl beslenmeli?

Kalp Hastaları Kırmızı Et Yemeli mi?

Kalp Hastaları Kırmızı Et Yemeli mi?

Kalp hastaları kırmız et tüketebilir mi? Kalp hastalarına beslenme önerileri nelerdir?

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Diyet yaparken daha az yemek kilo vermeyi sağlasa da diyetlerin amacı kilo verirken sağlığı da korumaktır.

Karadutun Sağlığa Yararları

Karadutun Sağlığa Yararları

Karadutun sağlık açısından yararları nelerdir? Karadut neye iyi gelir? Detaylar haberimizde.

Sınav Döneminde Beslenmenize Dikkat Edin

Sınav Döneminde Beslenmenize Dikkat Edin

Yüksek öğrenim, bir iş sahibi olmak, geleceklerini garanti altına almak için gençler için son derece önemlidir. Eğitimin olmazsa olmazları arasında ise, geceleri gündüzlere bağlayan ders çalışma ve sınav hazırlıkları ayrı bir yer tutar. Aileleri ile birlikte yaşayıp yüksek öğrenime devam eden gençler, özellikle sınav dönemlerinde sağlıklı beslenme konusunda yurtta kalan öğrencilere oranla biraz daha şanslı sayılabilir.

Kronik Böbrek Hastalarına Diyet Önerileri

Kronik Böbrek Hastalarına Diyet Önerileri

Kronik böbrek hastası olanlar nasıl beslenmeli, kronik böbrek hastalarına diyet önerileri haberimizin devamında!

Yaz İshallerinden Korunmak için

Yaz İshallerinden Korunmak için

Yaz ayında meyve ve sebze bolluğuna karşı ishallerde de artışlar yaşanır. Yaz ayında su ihtiyacı arttığı için daha fazla tüketilir.

Bronşite Ne İyi Gelir?

Bronşite Ne İyi Gelir?

Kış mevsimi gelince bir çok kişinin sağlığını tehdit eden bronşite ne iyi gelir?