Pilates Yapanların Nasıl Beslenmesi Gerekir?

Pilates yapan kişiler nasıl beslenmeli? Pilates yapanlara beslenme önerileri nelerdir? Detaylar haberimizin devamında!

Çoğu insan pilatesi zayıflamaya yardımcı bir egzersiz olarak görmekte fakat pilatesin en büyük yararı enerji yakmaktan çok vücut kaslarının çalıştırılmasına ve güçlendirilmesine yardımcı olmasıdır.

 

Pilates yaparak vücut kasları güçlenmekte ve aynı zamanda doğru bir şekilde çalışmasına imkan sağlamakta. Daha dik bir vücut yapısına sahip olarak kas hastalıklarına yakalanma ihtimalini düşürür ve aynı zamanda kişinin kendisini daha dinç, daha dinamik hissetmesini sağlar. Pilatesin öncelikli amacı budur. Faka aynı zamanda zayıflamak isteniyorsa o zaman pilates yaparken beslenmeye dikkat etmeli ve günde en az yarım saat yürüyüş yapmak gerekir. 

 

Pilates yaparken beslenmeye dikkat edildiğinde birkaç kilo kaybı da sağlanır. Ulaşmak istenilen forma beslenmeye dikkat ederek ve yürüyüş yaparak kısa sürede kavuşabilir ve bütün bunları sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. 

 

Pilates öncesi ve sonrasında yenilenlere dikkat edilmesi hem kaslarda ortaya çıkacak yırtılmaların ve hasarın kısa sürede giderilmesini sağlar hem de form korunup daha sağlıklı ve daha güzel bir vücut ile hayata devam edilebilir. Uzmanlar pilates öncesi karbonhidrat ve protein bakımından zengin dengeli bir menü tüketilmesini tavsiye etmektedir. Ancak bahsedilen karbonhidrat beyaz şeker, beyaz un, pirinç gibi kan şekerini hızlı yükselten gıdalar değil çavdar, tam buğday ve yulaf ekmekleri ya da bulgur pilavı gibi sağlıklı olanlar olmalı. Protein ise et, tavuk, balık ya da peynir, yumurta olmalı. Bunların az yağlı ya da yağsız olanları tüketilmeli. 

 

Pilates sonrası; 

Dengeli beslenmeye dikkat etmeli. 4 ana besin grubu olan süt ve süt ürünleri, et, tavuk ve balık gibi proteinden zengin besinler, meyve ve sebzeler, tam tahıllı ürünler yenilmeli. Pilates ile zayıflamak isteyenlerin kalsiyum mineralini düzenli olarak tüketmesi gerekir. Çünkü pilates yapanların kalsiyum alması kilo verme sürecini hızlandırır. Günde 2 su bardağı az yağlı/ yağsız süt ya da yoğurt ve omega-3 yağ asitlerini de düzenli tüketmeleri gerekir. 

 

Sağlıklı Beslenme Nedir, Nasıl Olur?

Sağlıklı Beslenme Nedir, Nasıl Olur?

Sağlıklı beslenme, televizyonlarda ya da medyada sıklıkla karşımıza çıkan zayıf ve fit görünümlü bayan ve baylar gibi olmanın çok daha ötesinde, bir yaşam tarzıdır. Sağlıklı beslenmede yapılan yanlışlardan bir de, kişilerin kendilerini vücutlarına faydalı pek çok gıdadan mahrum etmeleridir.

Sağlıklı Kilo Nasıl Alınır?

Sağlıklı Kilo Nasıl Alınır?

Aşırı zayıf olanlar sağlıklı kilo nasıl alabilirim diye düşünürler? Sağlıklı kilonun nasıl alınacağı haberimizin detaylarında!

Kurban Bayramında Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Kurban Bayramında Kilo Almamak İçin Ne Yapmalı

Kurban bayramında kilo sorunu ile karşılaşmamak için neye dikkat etmeli, nasıl beslenmeli?

Kalp Hastaları Kırmızı Et Yemeli mi?

Kalp Hastaları Kırmızı Et Yemeli mi?

Kalp hastaları kırmız et tüketebilir mi? Kalp hastalarına beslenme önerileri nelerdir?

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Sağlıklı Diyet Nasıl Yapılmalıdır?

Diyet yaparken daha az yemek kilo vermeyi sağlasa da diyetlerin amacı kilo verirken sağlığı da korumaktır.

Karadutun Sağlığa Yararları

Karadutun Sağlığa Yararları

Karadutun sağlık açısından yararları nelerdir? Karadut neye iyi gelir? Detaylar haberimizde.

Sınav Döneminde Beslenmenize Dikkat Edin

Sınav Döneminde Beslenmenize Dikkat Edin

Yüksek öğrenim, bir iş sahibi olmak, geleceklerini garanti altına almak için gençler için son derece önemlidir. Eğitimin olmazsa olmazları arasında ise, geceleri gündüzlere bağlayan ders çalışma ve sınav hazırlıkları ayrı bir yer tutar. Aileleri ile birlikte yaşayıp yüksek öğrenime devam eden gençler, özellikle sınav dönemlerinde sağlıklı beslenme konusunda yurtta kalan öğrencilere oranla biraz daha şanslı sayılabilir.

Kronik Böbrek Hastalarına Diyet Önerileri

Kronik Böbrek Hastalarına Diyet Önerileri

Kronik böbrek hastası olanlar nasıl beslenmeli, kronik böbrek hastalarına diyet önerileri haberimizin devamında!

Yaz İshallerinden Korunmak için

Yaz İshallerinden Korunmak için

Yaz ayında meyve ve sebze bolluğuna karşı ishallerde de artışlar yaşanır. Yaz ayında su ihtiyacı arttığı için daha fazla tüketilir.

Gastrit Diyeti Nedir?

Gastrit Diyeti Nedir?

Gastriti olanlar nasıl beslenmeli? Gastrit diyeti nasıl yapılır? Tüm detayları haberimizin devamında!