Kavitasyon ile Zayıflama

Kilo verme yöntemleri arasında, dışarıdan müdahale ile yapılan uygulamalarda, kişilerin en büyük rahatsızlıkları, daha sonradan belli olan izlerin kötü görüntüsüdür. Bunun önüne geçmek için yıllarca çalışan uzmanlar, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte lazer konusunda yoğunlaşarak, lazerle zayıflama olarak bilinen kavitasyon yöntemini geliştirdiler.

Bu yöntem ile anestezi olmadan, ağrısız, sızısız ve bunlardan da önemlisi hiçbir iz bırakmadan vücudu eritmek mümkün olmaktadır. Uygulamanın risk taşımaması kavitasyona olan ilgiyi artırmıştır. Uygulama süresince düşük ultrason dalgalarının oluşturduğu etki, sıvı içerisinde hava kabarcıkları oluşumuna neden olmaktadır. Bu kabarcıkların yarattığı baskı ile ısı ortaya çıkar ve basınç dalgaları baloncukların patlaması ile serbest kalır.

Titreşime karşı direnci düşük olan yağ katmanlarında kırılmalar meydana gelir ve küçülen yağ parçacıkları hızla eriyerek ortadan kalkar. Bu süre içerisinde tüketilen su ile birlikte yağ birikintileri de vücuttan uzaklaştırılmış olur. Böylelikle zayıflama meydana gelmiş olur. Yağın tümünün vücuttan atılması mümkün olmadığından parçalanan bu yağın önemli bir bölümü sıvılara dönüşerek beden için gereken enerji kaynağı haline gelir. Uygulama sırasında ses dalgaları ve titreşimin olumsuz etkileri hissedilse de seansın bitiminin ardından bu olumsuzluklar da ortadan kalkar.

Kavitasyon uygulamasına karar vermiş olmak, bu uygulamayı yaptırabileceğiniz anlamına gelmez. Önemli olan konusunda uzman bir doktorun yapacağı kontrolün ardından sizi kavitasyon için uygun bulmasıdır. Ayrıca, akut hastalıkları olanlar, karaciğer fonksiyonları bozuk olanlar, kanama eğilimli hastalar, kalp pili takanlar ve hamile olanlar için kavitasyon uygun bir yöntem değildir.

Kavitasyon seansı en az 35 dakika sürmekte ve tek bir bölge etkilenmektedir. Vücudun bu uygulamaya tepki vermesi için 72 saatin geçmesi gerekmektedir. Maksimum verim almak için, yağ dokusunun yoğun olduğu bölgelere 6 ya da 10 seans uygulama yapılması gerekebilir.

 

Kandaki Yağ Doymamaya Neden Oluyor

Kandaki Yağ Doymamaya Neden Oluyor

Kandaki yağ oranı doymaya engel oluyor. Detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Yaşamın süresini kısaltan ve kalitesini düşürüp sağlıklı yaşamın kapısını kapatan obezite akupunktur ile tedavi edilir mi?

Suyun Zayıflama Etkileri

Suyun Zayıflama Etkileri

Zayıflamayı hızlandıran faktörler hayatta yer aldığı sürece aşırı kilo sorunları ile karşılaşma riski azalır.

Akupunktur İle Kilo Verme

Akupunktur İle Kilo Verme

Uzakdoğu’nun geleneksel tedavi yöntemleri arasında yer alan Akupunktur, vücudun belli sinir merkezlerinin bulunduğu noktaların iğne, lazer hatta masaj ile uyarılması sonucunda, zayıflama, sigara gibi alışkanlıkları bırakma ve hastalıkların tedavilerinde kullanılan oldukça eski bir yöntemdir.

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Yapılan araştırmalara göre obezite bir çok ölümcül hastalığın nedeni olduğu anlaşıldı.

Meyve Diyeti Nasıl Olur?

Meyve Diyeti Nasıl Olur?

Meyve diyeti listesinde neler yer alır? Meyve diyeti nasıl olur? Haberimizin detaylarında!

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Fazla kilolardan kurtulmanın bir yolu olarak görülen hızlı kilo vermenin zararları nelerdir? Detaylar haberimizin içeriğinde!

Semizotunun Yararları

Semizotunun Yararları

Besin değerleri bakımından semizotunun yararları saymakla bitmiyor. Semizotunun faydaları haberimizin detaylarında!

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil çay içmek göbek yağlarını eritmede etkili midir? Yeşil çay kilo verdirir mi? Detaylar haberimizde!

Kadınlarda Obezite Sınırı

Kadınlarda Obezite Sınırı

Kadınlarda obezite sınırı kaçtır, obezite oranı, kadınlarda bel çevresi kaç cm olmalı?