Karbonhidrat Diyeti ile Sağlıklı Zayıflama

Kilo almaya günümüz koşullarında o kadar çok neden varken zayıflamanız içinde o kadar fazla çözüm yolları vardır. Yaş ilerledikçe ya da genç yaşta fazla kilolarınızdan rahatsız olmaya başladığınızda ideal kiloya gelebilmek hiç zor değildir. Günümüzde zayıflamak için o kadar çok diyetler varken neden sağlıklı bir vücuda sahip olmayalım.

 

Karbonhidrat Diyetinde Aç Kalmak Yok

Karbonhidrat diyeti isminde anlaşılacağı gibi karbonhidrat temelinden oluşur. Bir insan vücudunun gereksinimi olan en önemli enerjisini karşıladığı besin değerlerindendir. Bu önemli enerji kaynağını almamız gerekenden fazla alırsak ve harcadığımız enerjiden fazla ise vücut yağ olarak depolamaya baslar. Böylece kilo almak kaçınılmaz bir son olur. Bir insan bünyesi tükettiği gıdalardan ihtiyacı olanı alır fazla olanı ise gereksiz bir yağ tabakası halinde vücudumuza yapışıp kalır.

Vücudumuzun günlük 60-70 ünite arası karbonhidrata ihtiyacı vardır.  Bunun üstünde karbonhidrat alırsanız kilo almış, bu değerin altında alırsanız zayıflamış oluruz. Bu değerleri dengeleyebilirsek kilonuzu korumuş oluruz. Bu diyetle önceden aldığımız karbonhidrat değerinden az alarak zayıflamayı sağlayabileceksiniz. Bu diyeti uygularken karbonhidrat ünite değer tablosuna sıkça bakmamız gerekebilir. Tabloda yer alan ünite ifadesi; vücudumuzun aldığı besinlerin içerdiği karbonhidrat miktarını belirtmek için kullanılan ölçüdür, bilmenizde fayda var.

Şeker Tüketimi Nasıl Olmalıdır?

Diyetin en kritik besini şekerdir. 1 küp şeker 12 ünite karbonhidrat ise içeceğiniz 1 fincan çayın içerisine 3 şeker attığınızda bu bir defada alacağınız karbonhidrat ünitesi 36 olacaktır. Bu rakam da vücut için oldukça yüksek bir değerdir. Çayınızı ya da kahvenizi şekersiz içemiyorsanız tatlandırıcı kullanabilirsiniz.

Bunun yanı sıra unlu gıdalarda tehlike sınırındaki gıdalardır. Bu gibi hamur işlerinden kaçınmak kilo vermek isteyenlerin yapacağı en doğru karardır. Bu nedenle çok dikkat ederek tüketilmelidir. Mecburiyet halinde ölçülü miktarda yemek en doğru olanıdır. Hayvansal gıdalarda karbonhidrat oranı düşük olduğu için yumurta, et, balık, peynir rahatlıkla tüketilebilir. Örnek bir porsiyon et kalori bakımından zengindir fakat karbonhidrat değeri bakımından sıfırdır. Sadece hayvansal gıdaları tüketirken kolesterolünüze dikkat etmek gerekebilir. Bu diyeti yaparken aç kalmak gibi durum yoktur. Vücut zayıf düşmez. Böylelikle sinir sistemimiz yıpranmamış olur.

 

Akupunktur İle Kilo Verme

Akupunktur İle Kilo Verme

Uzakdoğu’nun geleneksel tedavi yöntemleri arasında yer alan Akupunktur, vücudun belli sinir merkezlerinin bulunduğu noktaların iğne, lazer hatta masaj ile uyarılması sonucunda, zayıflama, sigara gibi alışkanlıkları bırakma ve hastalıkların tedavilerinde kullanılan oldukça eski bir yöntemdir.

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba, güneybatı ABD ve kuzey batı Meksika’da yetişmekte olan bir bitkidir. Jojoba, oda sıcaklığında akışkan olan bir sıvı üretir. Jojoba yağı olarak adlandırılan bu sıvıdır. Pek çok kozmetik ürünün içerisine jojoba yağıeklenmiştir ve aynı zamanda saf jojoba yağı da piyasada bulunabilmektedir. Kokusuz, nötr olan jojoba yağının cilt bakımı ve sağlığı için pek çok yararı vardır. Araştırmalar jojoba yağının diğer yararlarını tespit etmek için devam etmektedir.

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Yaşamın süresini kısaltan ve kalitesini düşürüp sağlıklı yaşamın kapısını kapatan obezite akupunktur ile tedavi edilir mi?

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Herkese uygulanamayan laparoskopik obezite cerrahisi kimlere uygulanabilir? Cevabı haberimizin detaylarında.

Suyun Zayıflama Etkileri

Suyun Zayıflama Etkileri

Zayıflamayı hızlandıran faktörler hayatta yer aldığı sürece aşırı kilo sorunları ile karşılaşma riski azalır.

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil çay içmek göbek yağlarını eritmede etkili midir? Yeşil çay kilo verdirir mi? Detaylar haberimizde!

Sleeve Gastrektomi Nedir?

Sleeve Gastrektomi Nedir?

Sleeve gastrektomi nedir? Zararlı mı? Yan etkileri nelerdir? detaylar haberimizin devamında!

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Yapılan araştırmalara göre obezite bir çok ölümcül hastalığın nedeni olduğu anlaşıldı.

Kadınlarda Obezite Sınırı

Kadınlarda Obezite Sınırı

Kadınlarda obezite sınırı kaçtır, obezite oranı, kadınlarda bel çevresi kaç cm olmalı?

Çörek Otunun Kilo Vermeye Yararları

Çörek Otunun Kilo Vermeye Yararları

Kilo sorunu olan bir çok kişi çörek otu ile zayıflayabiliyor. Çörek otunun zayıflamadaki faydaları nelerdir?