Evde Hazırlayabileceğiniz Yağ Yakıcı Çay Tarifi

Tam anlamıyla organik malzemeler kullanılarak hazırlayacağınız yağları yakıcı özelliğe sahip çay sayesinde bir yandan metabolizmanızın hızlanmasını sağlayarak diğer yandan kilo verebileceksiniz. Ancak burada önemli ve dikkat edilmesi gereken nokta ise çayın faydasını görebilmek için mutlaka her gün düzenli bir şekilde büyük bardakta tüketmelisiniz.

Yağ yakıcı çayları tükettiğiniz süre boyunca günde 15 bardak olmak üzere su tüketimi de önemlidir. Su yağ yakıcı çaylara destek sağlayarak fazla kilolarınızdan kurtulmanız için olumlu etki sunacaktır. Beslenme gıdaları listesinde bulundurmanız gereken gıdalara süt ve süt ürünleri, ıspanak, tavuk eti ve ananas gibi eklemenizde fayda var. Bunun yanında düzenli olarak her gün spor, egzersiz veya yürüyüş yapmaya özen gösterin.

Evde yağ yakıcı çay yapmak oldukça basit ve bir o kadar da etkilidir. Doğru malzeme ve yapılışı ise önemli ve dikkat edilmesi gereken bir detaydır. İsterseniz şimdi yağ yakıcı çay tarifimize geçelim.

Malzemeler

 

  • 1 kaşık kuru nane (tatlı kaşığı)

  • 1 kaşık karabiber (tatlı kaşığı)

  • 1 kaşık hibisküs çayı (tatlı kaşığı)

  • ½ litre su (sıcak)


 

Hazırlanışı

 

Hazırlamış olduğunuz tüm malzemeleri bir sürahide veya bitki çayını demlemeye yarayan aparata alarak karıştırın. Karıştırmış olduğunuz malzemeleri demliğin kapağını kapatarak demlenmesi için 5 dakika kadar beklemeye alın. Çayın hepsini 1 günde tüketmek üzere aç ya da tok fark etmeksizin için. Çayın her gün yeniden yapılarak taze bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir.

Diğer Bilgiler

 

Hibisküs çayının içermekte olduğu demir ve C vitamini kilolarınızdan kurtularak yağları yakmanıza yardımcı olur. Bu çay emzirme döneminde olan anneler için uygundur ve herhangi bir sorun teşkil etmez. Bu çay sadece troid hastalığına sahip kişilere önerilmemektedir. Hibüsküs çayını hazırlarken kullanacağınız karabiber tane olarak aktarlarda satılmaktadır ve tane olan kullanılmalıdır. Etkisini görebilmeniz için yağ yakıcı çay tarifini 15 gün düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Aralıklarla veya birkaç gün içilecek çayın etkisini görmeniz mümkün değildir.

Akupunktur İle Kilo Verme

Akupunktur İle Kilo Verme

Uzakdoğu’nun geleneksel tedavi yöntemleri arasında yer alan Akupunktur, vücudun belli sinir merkezlerinin bulunduğu noktaların iğne, lazer hatta masaj ile uyarılması sonucunda, zayıflama, sigara gibi alışkanlıkları bırakma ve hastalıkların tedavilerinde kullanılan oldukça eski bir yöntemdir.

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba, güneybatı ABD ve kuzey batı Meksika’da yetişmekte olan bir bitkidir. Jojoba, oda sıcaklığında akışkan olan bir sıvı üretir. Jojoba yağı olarak adlandırılan bu sıvıdır. Pek çok kozmetik ürünün içerisine jojoba yağıeklenmiştir ve aynı zamanda saf jojoba yağı da piyasada bulunabilmektedir. Kokusuz, nötr olan jojoba yağının cilt bakımı ve sağlığı için pek çok yararı vardır. Araştırmalar jojoba yağının diğer yararlarını tespit etmek için devam etmektedir.

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Yaşamın süresini kısaltan ve kalitesini düşürüp sağlıklı yaşamın kapısını kapatan obezite akupunktur ile tedavi edilir mi?

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Herkese uygulanamayan laparoskopik obezite cerrahisi kimlere uygulanabilir? Cevabı haberimizin detaylarında.

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil çay içmek göbek yağlarını eritmede etkili midir? Yeşil çay kilo verdirir mi? Detaylar haberimizde!

Sleeve Gastrektomi Nedir?

Sleeve Gastrektomi Nedir?

Sleeve gastrektomi nedir? Zararlı mı? Yan etkileri nelerdir? detaylar haberimizin devamında!

Suyun Zayıflama Etkileri

Suyun Zayıflama Etkileri

Zayıflamayı hızlandıran faktörler hayatta yer aldığı sürece aşırı kilo sorunları ile karşılaşma riski azalır.

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Yapılan araştırmalara göre obezite bir çok ölümcül hastalığın nedeni olduğu anlaşıldı.

Çörek Otunun Kilo Vermeye Yararları

Çörek Otunun Kilo Vermeye Yararları

Kilo sorunu olan bir çok kişi çörek otu ile zayıflayabiliyor. Çörek otunun zayıflamadaki faydaları nelerdir?

Kışın Diyet Yapmanın Zararları

Kışın Diyet Yapmanın Zararları

Uzmanlar neden kışın diyet yapmanın zararlı olduğunu belirtti. Detaylar için haberimizin devamına bakınız.