Ergenlerde Kilo Verme Sorunu

Ergenlik döneminde bir çok genci en büyük sorunu fazla kilolardır. Ergenlerde oluşan kilo verme sorunu detaylarda!

Ergenlik döneminde yaşanan kilo sorunlarının hem ergenlik dönemine giren gençlerin psikolojilerini bozar hem de ailelerin bu durumdan olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Ergenlik döneminde kilo verme sorunları ve çözümleri ile sorunu çözebilirsiniz. 

 

Ergenlerde kilo verme sorununun üstünden gelmek için ilk yapılması gereken çocuğun doğru bir hedeflemeye sahip olmasını sağlayarak gerçekçi kilo verme çalışmalarına başlamasını sağlamalısınız. Bir ayda onlarca kilo vermesi gerçekci ve sağlıklı olmayacaktır. 

 

Doğru bir beslenme rejimi düzenleyerek hem vücudun gelişim gösterdiği bu önemli dönemde gelişiminin devam etmesi sağlanır hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermesine destek verilmiş olur. Ergenlikte kilo vermek için takip edilmesi gereken beslenme programını beslenme uzmanları ile birlikte oluşturabilir ve böylece olası riskleri bertaraf edebilirsiniz. 

 

Her ne kadar beslenme kilo vermenin oldukça büyük bir kısmını oluştursa da doğru şekilde egzersizler yapmak da kilo vermenin diğer kısmını oluşturur. Özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan fiziksel yorgunluk ve tembellik sorununu atlatabilmek ergenlerde kilo vermeyi oldukça kolaylaştırır. Hareketsiz bir yaşam tarzı sürerken bir yandan da fast food gibi gıdalarla beslenen çocuk elbette kilo alacaktır. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu da düzenli egzersiz yapmaktır. 

 

Sadece fiziksel koşullar değil aynı zamanda ruhsal koşullar da kilo sorunları arasında yer alır. Kendini değerli hissetmeyen ve depresyona kapılan ergenler bu koşullar altında daha da sağlıksız hale gelir. Çocuğa olan sevgi doğru bir şekilde gösterilmeli ve onu fiziksel özellikleri ile yargılamamanız motivasyon açısından çok önemlidir. 

 

Akupunktur İle Kilo Verme

Akupunktur İle Kilo Verme

Uzakdoğu’nun geleneksel tedavi yöntemleri arasında yer alan Akupunktur, vücudun belli sinir merkezlerinin bulunduğu noktaların iğne, lazer hatta masaj ile uyarılması sonucunda, zayıflama, sigara gibi alışkanlıkları bırakma ve hastalıkların tedavilerinde kullanılan oldukça eski bir yöntemdir.

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba, güneybatı ABD ve kuzey batı Meksika’da yetişmekte olan bir bitkidir. Jojoba, oda sıcaklığında akışkan olan bir sıvı üretir. Jojoba yağı olarak adlandırılan bu sıvıdır. Pek çok kozmetik ürünün içerisine jojoba yağıeklenmiştir ve aynı zamanda saf jojoba yağı da piyasada bulunabilmektedir. Kokusuz, nötr olan jojoba yağının cilt bakımı ve sağlığı için pek çok yararı vardır. Araştırmalar jojoba yağının diğer yararlarını tespit etmek için devam etmektedir.

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Yaşamın süresini kısaltan ve kalitesini düşürüp sağlıklı yaşamın kapısını kapatan obezite akupunktur ile tedavi edilir mi?

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Herkese uygulanamayan laparoskopik obezite cerrahisi kimlere uygulanabilir? Cevabı haberimizin detaylarında.

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil çay içmek göbek yağlarını eritmede etkili midir? Yeşil çay kilo verdirir mi? Detaylar haberimizde!

Suyun Zayıflama Etkileri

Suyun Zayıflama Etkileri

Zayıflamayı hızlandıran faktörler hayatta yer aldığı sürece aşırı kilo sorunları ile karşılaşma riski azalır.

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Yapılan araştırmalara göre obezite bir çok ölümcül hastalığın nedeni olduğu anlaşıldı.

Kadınlarda Obezite Sınırı

Kadınlarda Obezite Sınırı

Kadınlarda obezite sınırı kaçtır, obezite oranı, kadınlarda bel çevresi kaç cm olmalı?

Çörek Otunun Kilo Vermeye Yararları

Çörek Otunun Kilo Vermeye Yararları

Kilo sorunu olan bir çok kişi çörek otu ile zayıflayabiliyor. Çörek otunun zayıflamadaki faydaları nelerdir?

Sleeve Gastrektomi Nedir?

Sleeve Gastrektomi Nedir?

Sleeve gastrektomi nedir? Zararlı mı? Yan etkileri nelerdir? detaylar haberimizin devamında!