Ergenlerde Kilo Verme Sorunu

Ergenlik döneminde bir çok genci en büyük sorunu fazla kilolardır. Ergenlerde oluşan kilo verme sorunu detaylarda!

Ergenlik döneminde yaşanan kilo sorunlarının hem ergenlik dönemine giren gençlerin psikolojilerini bozar hem de ailelerin bu durumdan olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Ergenlik döneminde kilo verme sorunları ve çözümleri ile sorunu çözebilirsiniz. 

 

Ergenlerde kilo verme sorununun üstünden gelmek için ilk yapılması gereken çocuğun doğru bir hedeflemeye sahip olmasını sağlayarak gerçekçi kilo verme çalışmalarına başlamasını sağlamalısınız. Bir ayda onlarca kilo vermesi gerçekci ve sağlıklı olmayacaktır. 

 

Doğru bir beslenme rejimi düzenleyerek hem vücudun gelişim gösterdiği bu önemli dönemde gelişiminin devam etmesi sağlanır hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermesine destek verilmiş olur. Ergenlikte kilo vermek için takip edilmesi gereken beslenme programını beslenme uzmanları ile birlikte oluşturabilir ve böylece olası riskleri bertaraf edebilirsiniz. 

 

Her ne kadar beslenme kilo vermenin oldukça büyük bir kısmını oluştursa da doğru şekilde egzersizler yapmak da kilo vermenin diğer kısmını oluşturur. Özellikle ergenlik döneminde karşılaşılan fiziksel yorgunluk ve tembellik sorununu atlatabilmek ergenlerde kilo vermeyi oldukça kolaylaştırır. Hareketsiz bir yaşam tarzı sürerken bir yandan da fast food gibi gıdalarla beslenen çocuk elbette kilo alacaktır. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu da düzenli egzersiz yapmaktır. 

 

Sadece fiziksel koşullar değil aynı zamanda ruhsal koşullar da kilo sorunları arasında yer alır. Kendini değerli hissetmeyen ve depresyona kapılan ergenler bu koşullar altında daha da sağlıksız hale gelir. Çocuğa olan sevgi doğru bir şekilde gösterilmeli ve onu fiziksel özellikleri ile yargılamamanız motivasyon açısından çok önemlidir. 

 

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba Yağının Faydaları

Jojoba, güneybatı ABD ve kuzey batı Meksika’da yetişmekte olan bir bitkidir. Jojoba, oda sıcaklığında akışkan olan bir sıvı üretir. Jojoba yağı olarak adlandırılan bu sıvıdır. Pek çok kozmetik ürünün içerisine jojoba yağıeklenmiştir ve aynı zamanda saf jojoba yağı da piyasada bulunabilmektedir. Kokusuz, nötr olan jojoba yağının cilt bakımı ve sağlığı için pek çok yararı vardır. Araştırmalar jojoba yağının diğer yararlarını tespit etmek için devam etmektedir.

Akupunktur İle Kilo Verme

Akupunktur İle Kilo Verme

Uzakdoğu’nun geleneksel tedavi yöntemleri arasında yer alan Akupunktur, vücudun belli sinir merkezlerinin bulunduğu noktaların iğne, lazer hatta masaj ile uyarılması sonucunda, zayıflama, sigara gibi alışkanlıkları bırakma ve hastalıkların tedavilerinde kullanılan oldukça eski bir yöntemdir.

Kavitasyon ile Zayıflama

Kavitasyon ile Zayıflama

Kilo verme yöntemleri arasında, dışarıdan müdahale ile yapılan uygulamalarda, kişilerin en büyük rahatsızlıkları, daha sonradan belli olan izlerin kötü görüntüsüdür. Bunun önüne geçmek için yıllarca çalışan uzmanlar, teknolojinin de gelişmesi ile birlikte lazer konusunda yoğunlaşarak, lazerle zayıflama olarak bilinen kavitasyon yöntemini geliştirdiler.

Çim Suyu İçerek Bitkisel Zayıflama Yöntemi

Çim Suyu İçerek Bitkisel Zayıflama Yöntemi

Çim suyu içilmesi demek, çayır ve parklarda karşımıza çıkan çimenlerin suyunu içmek değil, evde, sağlıklı ortamlarda hazırladığımız buğday çiminden elde edeceğimiz suları içmek demektir.

Domates Suyu Kürü İle Zayıflayın

Domates Suyu Kürü İle Zayıflayın

Domates bilindiği üzere insan sağlığına ve vücuduna sayısız fayda sağlayan bir sebzedir. Diyet yaparak kilo verme konusunda da oldukça etkili olan domates suyu diyetinin, domatesin mevsimi olan Nisan ve Mayıs aylarında yapılması diyetin etkili olması konusunda önem arz etmektedir.

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Yaşamın süresini kısaltan ve kalitesini düşürüp sağlıklı yaşamın kapısını kapatan obezite akupunktur ile tedavi edilir mi?

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Yapılan araştırmalara göre obezite bir çok ölümcül hastalığın nedeni olduğu anlaşıldı.

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Laparoskopik Obezite Cerrahisini Kimler Uygular

Herkese uygulanamayan laparoskopik obezite cerrahisi kimlere uygulanabilir? Cevabı haberimizin detaylarında.

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Fazla kilolardan kurtulmanın bir yolu olarak görülen hızlı kilo vermenin zararları nelerdir? Detaylar haberimizin içeriğinde!

Diyet Kolanın Sağlığa Zararları

Diyet Kolanın Sağlığa Zararları

Son zamanların en trend içecekleri olan diyet kolanın sağlığa olumsuz etkileri vardır.