Domates Suyu Kürü İle Zayıflayın

Domates bilindiği üzere insan sağlığına ve vücuduna sayısız fayda sağlayan bir sebzedir. Diyet yaparak kilo verme konusunda da oldukça etkili olan domates suyu diyetinin, domatesin mevsimi olan Nisan ve Mayıs aylarında yapılması diyetin etkili olması konusunda önem arz etmektedir.

Domates suyu ile hazırlanacak kürün doğru uygulanması sonucunda görülecek etkisi oldukça yüksektir. Bölgesel olarak zayıflamak isteyenlerin vücudundaki toksinlerden ve yağlarından kurtulmalarına oldukça fayda sağlamaktadır. Domatesin içinde bulunmakta olan likopen maddesinin vücudu sıkılaştırma özelliği mevcuttur.

Domatesin Ne Gibi Faydaları Bulunmaktadır?

 

Mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin bir besin maddesi olan domates, başta göz ve cildin sağlığını, şeker oranının dengede tutulmasını, böbrekte meydana gelen taşın atılmasını ve oluşumunun engellenmesini sağlamaktadır.

Domates Kürü Nasıl Uygulanır?

3 Domatesin suyunu sıkarak elde edebileceğiniz bir bardak domates suyu ile uygulamaya başlamanız mümkündür. Hazırladığını domates suyunun içine limon ve zeytinyağını 1’er kaşık olmak üzere katmanız, kürün etkisini hızlı göstermesi açısından son derece önemli bir detaydır.

Kürü uygulamak için bu tarifin yeterli olmasının yanı sıra farklı bir şekilde tatmak isterseniz; hazırlanmış olduğunuz kürün içerisine bir limonun suyu, kaşık sirke ve biraz da karabiber ilave ederek farklı bir tat elde edebilirsiniz.

Domates Suyunun Diğer Faydaları

Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan domates suyunun içine eklenecek olan limon suyu bu hızlandırmayı olumlu yönde tetikleyecektir. Domates suyu hipertansiyon problemi yaşayanlar için deo oldukça yararlı bir besindir. 1 ay uygulandıktan sonra 10 gün ara vererek tekrarında 1 ay uygulanarak son verilen bu kür uygulamasının sonuçlarını gözle görülür şekilde hissedebilirsiniz.

Domates kürünü uygulamakta olduğunuz süre boyunca yemeklerinizde ketçap, domates sosu veya salça gibi besinleri tüketmeyin.

 

Kandaki Yağ Doymamaya Neden Oluyor

Kandaki Yağ Doymamaya Neden Oluyor

Kandaki yağ oranı doymaya engel oluyor. Detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Akupunktur Yöntemi İle Obezite Tedavi Edilir mi?

Yaşamın süresini kısaltan ve kalitesini düşürüp sağlıklı yaşamın kapısını kapatan obezite akupunktur ile tedavi edilir mi?

Suyun Zayıflama Etkileri

Suyun Zayıflama Etkileri

Zayıflamayı hızlandıran faktörler hayatta yer aldığı sürece aşırı kilo sorunları ile karşılaşma riski azalır.

Akupunktur İle Kilo Verme

Akupunktur İle Kilo Verme

Uzakdoğu’nun geleneksel tedavi yöntemleri arasında yer alan Akupunktur, vücudun belli sinir merkezlerinin bulunduğu noktaların iğne, lazer hatta masaj ile uyarılması sonucunda, zayıflama, sigara gibi alışkanlıkları bırakma ve hastalıkların tedavilerinde kullanılan oldukça eski bir yöntemdir.

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Obezite Pek Çok Ölümcül Hastalığın Nedeni

Yapılan araştırmalara göre obezite bir çok ölümcül hastalığın nedeni olduğu anlaşıldı.

Meyve Diyeti Nasıl Olur?

Meyve Diyeti Nasıl Olur?

Meyve diyeti listesinde neler yer alır? Meyve diyeti nasıl olur? Haberimizin detaylarında!

Semizotunun Yararları

Semizotunun Yararları

Besin değerleri bakımından semizotunun yararları saymakla bitmiyor. Semizotunun faydaları haberimizin detaylarında!

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil Çay Göbek Erimesine Faydalı mıdır?

Yeşil çay içmek göbek yağlarını eritmede etkili midir? Yeşil çay kilo verdirir mi? Detaylar haberimizde!

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Hızlı Kilo Vermenin Zararları

Fazla kilolardan kurtulmanın bir yolu olarak görülen hızlı kilo vermenin zararları nelerdir? Detaylar haberimizin içeriğinde!

Diyet Kolanın Sağlığa Zararları

Diyet Kolanın Sağlığa Zararları

Son zamanların en trend içecekleri olan diyet kolanın sağlığa olumsuz etkileri vardır.