Ağız Kokusuna Bitkisel Çözümler

Günlük yaşamın olmazsa olmazı iş yaşantısı, insanın neredeyse tüm zamanını kaplamaktadır. İşyerinden evlerine gelerek istirahat etmek isteyen insanlar, ev halkı ile sohbet, akşam yemeği, derken kişisel bakımların konusunda sadece diş fırçalamak ve beden temizliğine ağırlık verirler.

Ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabilecek ağız kokusu gibi konular ise en çok ihmal edilen konular arasında gelmektedir. Çoğu zaman bu ağız kokusu kişinin hem kendini hem de çevresindekileri de rahatsız edecek boyuta ulaşır. Oysa ufak müdahalelerle ağız kokusu derdini sona erdirmek ya da en aza indirmek mümkündür.

Yediklerimizin sıcak ve soğuk olmasının yanında her zaman nemli olması ağızdaki bakterilerin çoğalması için ideal ortamı hazırlar. Ağız kokusunun başlıca sebeplerinden biride çoğu zaman bir hastalık ve ya çürük dişler olabilir. Bunun için kişinin mutlaka bir doktora gözükmesi gereklidir.

Yeri gelmişken ağız kokusundan kurtulmak için doğal ve basit yöntemlere de kısaca göz atalım; İlk olarak uygulayabileceğimiz yöntem doğal ve sağlıklı beslenme ile de yakından ilgili olacak. Bunun için, 1 yemek kaşığı bal ile öğütülmüş 1 yemek kaşığı karanfil, toz haline getirilmiş 1 yemek kaşığı tarçın ile macun kıvamına getirilir ve yemeklerden sonra 1 kaşık yenir.

Acil olarak bir toplantıya ya da iş görüşmesine gidiyorsanız, anlık müdahale gereken durumlarda taze nane, maydanoz ve dereotunu da çiğneyerek soluk alıp verme sırasında çıkan kötü kokuyu önleyebilirsiniz.

Uzun vadede ağız kokusundan tamamen kurtulmak için yapılacak etkili müdahalelerden biri de kurutulmuş 1 yemek kaşığı kekiği bir bardak suyla kaynatılıp süzüldükten sonra 5 dakika bekleterek sabah ve akşam yemeklerden sonra ağzınızı gargara yaparak temizlemektir.

Akşam ev halkı ile yaptığınız sohbetlerde normal çay yerine nane çayı içerek de kötü ağız kokularından kurtulabilirsiniz. Bunun için; Kaynatılmış 2 bardak suya 3- 4 çay kaşığı kuru nane ile 1 tatlı kaşığı bal katılarak karıştırılır. Biraz dinlendirdikten sonra bir ince limon dilimi ile tüketebilirsiniz.

 

Obez Annelerin Çocukları Kalp Hastası Oluyor

Obez Annelerin Çocukları Kalp Hastası Oluyor

Amerika da yapılan araştırmaya göre gebe kaldıklarında obez olan kadınların doğuştan kalp kusuru olan bebek doğurma riski artıyor.

Yapay Bozukluk Nasıl Tedavi Edilir

Yapay Bozukluk Nasıl Tedavi Edilir

Yapay bozukluk tedavisi nasıl yapılır? Yapay bozukluk rahatsızlığının tedavi yöntemleri haberimizin devamında!

Bebeklerde Rota Virüsünün Belirtileri

Bebeklerde Rota Virüsünün Belirtileri

Bebeklik döneminde sık rastlanan ve ciddi sorunları de beraberinde getiren rota virüsünün belirtileri nelerdir?

Konjonktivit Neden Olur?

Konjonktivit Neden Olur?

Konjonktivitin nedenleri nelerdir? konjonktivit neden olur? Detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

Burkulma Nasıl İyileşir?

Burkulma Nasıl İyileşir?

Burkulma nasıl iyileşir, burkulma tedavisi nasıl yapılır? Haberimizin içeriğinde yer almaktadır.

Hipnoz Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır

Hipnoz Tedavisi Hangi Hastalıklarda Kullanılır

Hipnoz hangi hastalıkların tedavisinde kullanılır? Hipnozun kullanıldığı alanlar nelerdir? Detaylar haberimizin devamında!

Silah Yaralanması Durumunda Ne Yapılmalı?

Silah Yaralanması Durumunda Ne Yapılmalı?

Ateşli silah yaralanmasına maruz kalan insanların ölümü genellikle çok hızlı olduğu için silah yaralanmalarında uygulanacak ilk yardım çok önemlidir.

Ağrı Kesici İlaçlar Adeti Geciktirir mi?

Ağrı Kesici İlaçlar Adeti Geciktirir mi?

Ağrı kesici ilaç kullanmak adetin gecikmesine neden olur mu? Haberimizin detaylarında!

Hepatit B Hastalığı Hamileliği Etkiler mi?

Hepatit B Hastalığı Hamileliği Etkiler mi?

Hepatit B hastalığı hamileliği etkiler mi? Hepatit B hastası hamile kalabilir mi? Detaylarda!

Tenisçi Dirseği Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Tenisçi Dirseği Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Tenisçi dirseği nedir, tenisçi dirseğinin belirtileri nelerdir? Detaylar haberimizin devamında yer almaktadır.